Liposomalna witamina C Ascolip

ASCOLIP to nowoczesna wysokowydajna, liposomalna witamina C w opatentowanej technologii LIPOSHELL®.

ASCOLIP charakteryzuje się wysoką zawartością witaminy C w liposomie.

Zastosowanie technologii LIPOSHELL® pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności w transporcie witaminy C do organizmu. Liposomy LIPOSHELL® to maleńkie nośniki o średnicy z zakresu 50–200 nanometrów. Wykazują one podobieństwo do błon komórkowych w organizmie ludzkim, dzięki czemu są nietoksyczne i biozgodne.

Wysokiej jakości liposomy LIPOSHELL® umożliwiają długotrwałe, stabilne zamknięcie witaminy C w ich wnętrzu oraz efektywne przenikanie liposomów wraz z witaminą C do miejsca docelowego – wnętrza komórek.

Witaminę C odkrył w 1928 r. noblista Albert von Szent-Györgyi. W ok. 70% występuje ona w roślinach w postaci kwasu askorbinowego.

Witamina C jest składnikiem niezbędnym do prawidłowego rozwoju i przebiegu ok. 15.000 procesów życiowych ze względu na aktywizowanie enzymów, pobudzenie układu przysadkowo-nadnerczowego, udział w syntezie kortyzonu i kortykosteroidów, syntezie kolagenu i innych ważnych procesów.

Dzienne minimalne zapotrzebowanie na witaminę C jest największe spośród wszystkich witamin. Wynosi ono u dorosłego człowieka około 1 mg/kg masy ciała, u niemowląt i dzieci około 2 mg/kg masy ciała. Zapotrzebowanie na witaminę C wzrasta u kobiet w ciąży i karmiących (około 1,5 mg/kg masy ciała) oraz w różnych stanach chorobowych (nadciśnieniu tętniczym, cukrzycy, u osób hemodializowanych), u osób palących papierosy, a także u ludzi będących pod wpływem stresu. Wzrasta również przy ciężkim, długotrwałym wysiłku fizycznym, podczas wymiotów, braku łaknienia oraz zaburzeń czynności jelit.

Ze względu na brak enzymu oksydazy L-gulonolaktonowej, organizm ludzki nie ma zdolności wytwarzania witaminy C samodzielnie i musi pobierać ją wraz z pożywieniem i lub suplementować.

Liposomy LIPOSHELL® są efektem wieloletnich prac multidyscyplinarnego zespołu polskich naukowców.Liposomy LIPOSHELL® to sferyczne nośniki o średnicy 170 nanometrów +/- 15 %.

Zbudowane są one z podwójnej błony lipidowej, wypełnionej fazą wodną. Błona lipidowa liposomów LIPOSHELL® jest złożona z fosfolipidów, które mogą oddziaływać zarówno z wodą jak i z tłuszczami.

W innowacyjnym procesie tworzenia liposomów LIPOSHELL® wykorzystano naturalne zachowanie się fosfolipidów, które w roztworze wodnym i w odpowiednio stworzonych warunkach formują nano-pęcherzyki.

Z uwagi na podobieństwo do naturalnie występujących w organizmie błon komórkowych, liposomy LIPOSHELL® charakteryzuje wysoka stabilność strukturalna umożliwiająca długotrwałe i stabilne zamknięcie substancji aktywnych w ich wnętrzu.

ASCOLIP dzięki zastosowaniu technologii liposomalnej LIPOSHELL® zapewnia:

bardzo wysoką jakość liposomalnej witaminy C

długotrwałe i stabilne zamknięcie witaminy C

zabezpieczenie witaminy C przed czynnikami degradacyjnymi (np. tlen, sok   żołądkowy, enzymy trawienne)

łatwe wnikanie witaminy C do wnętrza komórki

utrzymanie stałego, wysokiego poziomu witaminy C w miejscu docelowym – wnętrzu komórek.

Kiedy warto stosować Ascolip?


ASCOLIP może być szeroko stosowany m.in:

w trakcie procesu odchudzania – kiedy dochodzi do niedoboru witaminy C,

w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego,

jako „koło ratunkowe” podczas spadku odporności organizmu,

w walce ze stresem fizycznym, chemicznym i emocjonalnym (patrz „Główne przyczyny stresu oksydacyjnego”),

jako witamina piękności – witamina C dzięki stymulacji produkcji kolagenu poprawia funkcjonowanie skóry,

Ponadto liposomalna witamina C pomaga w regeneracji witaminy E – nazywanej witaminą młodości.

Ascolip – najwyższa jakość produktu

Liposomalną witaminę C Ascolip