Marka Altrient™ jest odpowiednikiem amerykańskiej marki Lypo-Spheric i została stworzona na potrzeby rynku Europejskiego.

Proponujemy zapoznanie się z unikalną technologią Enkapsulacji Liposomalnej, dzięki której składniki zdrowotne: lewoskrętna witamina C 1000 mg, glutation zredukowany GSH, czy kwas Alfa-Liponowy R-ALA zostają dostarczone wprost do potrzebujących komórek.

Skuteczność (wchłanialność, biodostępność) tej nowatorskiej metody transportu aktywnego składnika suplementu to nawet 98 procent.

Preparaty liposomalne

 Technologia Enkapsulacji Liposomalnej (w skrócie LET) to kombinacja bio i nano technologii która sprowadza się do wytworzenia silnego i stabilnego liposomu.

Czym jest liposom?
Podstawą Liposomalnej Technologii Enkapsulacji jest mikroskopijny pęcherzyk składający się z biomembrany oraz roztworu wodnego z zawartością witamin lub minerałów. Biomembrana ta składa się z substancji zwanych fosfolipidami, zdrowych tłuszczy i innych związków.

Technologia liposomalna wykorzystywana jest w medycynie od wielu lat w celu precyzyjnego dostarczania substancji leczniczych do selektywnie wybranych tkanek, bez wpływu na pozostałe części ciała.

 Na czym polega technologia LET?

Ta niesamowita technologia działa dzięki naturalnemu zachowaniu się fosfolipidów, które znajdując się w roztworze wodnym i w odpowiednich warunkach formują mikro pęcherzyki.

Pęcherzyki te nazwane “liposomami” automatycznie wypełniają się roztworem wodnym, w którym się znajdują i jeśli w roztworze tym zostanie umieszczona na przykład witamina C, to wypełnią się tą witaminą po brzegi. 


Otoczka liposomu złożona jest z warstw błony biologicznej identycznej z błoną otaczającą żywą komórkę i stanowi bezpieczny nośnik substancji w niej zawartej oraz gwarantuje łatwe wniknięcie substancji czynnej (np. witaminy C) do tkanki. Skutecznie chroni ją przed działaniem procesu trawienia i uwalnia substancję dopiero w momencie dotarcia do tkanki, dla której została przeznaczona.

Wyselekcjonowano kilka różnych substancji odżywczych, takich jak witaminy, minerały i inne substancje odżywcze, które  mogą być zamknięte w liposomach.

Jak powstaje witamina liposomalna?

LivOn Labs wykorzystuje technologię liposomalną w produkcji suplementów w celu podniesienia efektywności ich działania.

Niedawno udoskonalony został preparat AltirentC zawierający dużą dawkę witaminy C. Suplement ten został stworzony w celu dostarczenia witaminy C bezpośrednio do tych tkanek i części ciała, które potrzebują go najbardziej. Zastosowana technologia enkapsulacji to najbardziej innowacyjna i wydajna formuła doustnej witaminy C jaką do tej pory zdołano opracować. Aby powstał ten wysoce wyrafinowany suplement specjaliści w laboratoriach LivOn Labs tworzą mieszaninę zawierającą fosfolipidy (fosfatydylocholinę) oraz wysokiej jakości askorbinian sodu (bez  GMO!). 

W kolejnym etapie mieszanina rozpylana jest pod ogromnym ciśnieniem na specjalnie zaprojektowaną matrycę. To silne “uderzenie” jest przyczyną formowania się fosfolipidów w liposomy. Liposomy te są tak małe, że mogą być oglądane jedynie za pomocą mikroskopu elektronowego. Im są mniejsze tym lepiej, ponieważ mogą poruszać się  szybciej i efektywniej w obranym kierunku i zanim uwolnią swą zawartość.

Optymalna metoda dostarczania witamin i minerałów

Te małe pęcherzyki wypełnione witaminą stanowią doskonały środek transportu z wielu powodów. W pierwszej kolejności łatwo zostają rozproszone w wodzie lub innym napoju, a następnie szybko przedostają się przez układ trawienny. Są odporne na działanie soków trawiennych więc gładko prześlizgują się przez żołądek, aby natychmiast zostać wchłoniętym w jelicie cienkim wprost do układu chłonnego i krwiobiegu.  Wraz z krwią przenoszone są bezpośrednio do komórek w stanie nie naruszonym. Biologiczna struktura osłonki liposomów sprawia, iż łączą się one z żywą komórką, która wykazuje zapotrzebowanie na zawarte w liposomie składniki odżywcze.


To zdecydowanie bardziej efektywna metoda suplementacji, aniżeli tradycyjna tabletka, której zawartość najprawdopodobniej ulegnie utlenieniu, zobojętnieniu lub nawet wydalaniu zanim zdoła dotrzeć do komórki. Pozwala ona na szybkie dostarczanie organizmowi nawet do 98% spożytej dawki bogatej w składniki odżywcze bez szkody dla organów Układu Trawiennego. 

Proces ten odbywa się bez użycia jakichkolwiek wypełniaczy, środków wiążących, żelatyny, substancji słodzących, barwników, syntetycznych kapsułek lub dodatków smakowych, które zazwyczaj używane są w produkcji pozostałych suplementów.

Film pokazujący w skrócie sposób transportu i działania preparatów liposomalnych.
Wersja angielska, ale zrozumiesz wszystko bez problemów.
Kliknij Preparaty Liposomalne.

 

Preparaty Liposomalne
Preparaty Liposomalne