Liposomalna witamina C


Wiesz jak to jest, gdy ktoś po wielu latach badań, tysiącach prób, setkach błędów wreszcie dochodzi do rewelacyjnych wyników?

Wiem.
W ciągu kilku godzin pojawiają się w internecie "mądrzejsi inaczej" którzy wiedzą lepiej, mogą szybciej, no i oczywiście taniej. Z liposomalną witaminą C było i jest podobnie.
Liposomalną witaminę C zrobisz sobie za grosze - krzyczy jakiś chemik chałupnik na forach, inny w filmikach, jeszcze inny na swoim blogu.

Prawda to?
Bajka i bzdura, ale tak naprawdę to nikt nie wie czy to radosna indywidualna "tFurczość" autorów, czy czyjaś krecia robota.
Po co masz kupować działającą, wielokrotnie sprawdzoną, doskonałą Liposomalną witaminę C jak możesz sobie zrobić "samodziałkę" która będzie działać tak jak zwykły kwas askorbinowy za 39 zł kilogram? Jeżeli weźmiesz jednorazowo 15g czyli 15 000 mg. będziesz bardzo szybko "kupać" troszkę dalej, niż widzisz.    

Pozwolisz, że na tej stronie powiem prawdę o jakości naszych produktów liposomalnych.
Więcej o samoróbkach będzie wkrótce.

Nasze preparaty liposomalne to:

  • Najwyższej jakości składniki odżywcze (witaminy i minerały)
  • Wolna od GMO oczyszczona z białek lecytyna 
  • Zaawansowane technologicznie laboratoria 
  • Silny i Stabilny Liposom, który w kilka minut dostarczy do komórki to czego ona najbardziej potrzebuje.

Firma LivOn Labs wiele lat poszukiwała najlepszych technik procesów produkcyjnych suplementów liposomalnych. Współpraca z najlepszymi specjalistami w Stanach Zjednoczonych w dziedzinie zajmującej się enkapsulacją liposomalną zaowocowała końcowym produktem, jaki dajemy Państwu do dyspozycji. Oczywiście firma nie osiadła na laurach. Stale prowadzone są badania, testy efektywnościowe oraz analizy nad uzyskaniem jeszcze lepszej formuły enkapsulacji. 

W celu stworzenia silnego i stabilnego liposomu, który może stanowić skuteczny nośnik dla składników odżywczych, ważne jest użycie fosfolipidów wyodrębnionych z oczyszczonych źródeł zawierających naturalny zestaw fosfolipidów z dużą zawartością fosfatydylocholiny (PC) i fosfatydyloetanoloaminy (PE ).

Dostępne na rynku źródła fosfolipidów obejmują lecytynę sojową, olej rzepakowy i lecytynę słonecznikową. 

Niestety, wiele produktów liposomalnych dostępnych na rynku powstaje przy wykorzystaniu niskiej jakości lecytyny sojowej z niewielką zawartością procentową PC i PE. Ten typ lecytyny jest tani i zazwyczaj stosowany jako dodatek do żywności. Nie powinien być użyty do produkcji suplementów liposomalnych.

Rodzaj fosfolipidów wykorzystanych w liposomie jest tak samo ważna jak ich ilość. 

Aby przeprowadzić prawidłowy proces enkapsulacji liposomalnej ilość składników odżywczych powinna odpowiadać ilości fosfolipidów. 


Na zlecenie LivOn Labs zostały przeprowadzone badania wielu komercyjnych jak i domowych produktów liposomalncyh. Ich wynik jednoznacznie określił, iż wiele z tych produktów nie posiada odpowiedniej ilości fosfolipidów, co w efekcie daje produkt, który przyrównać można do emulsji. Emulsja to po prostu zawiesina cieczy w cieczy, układ bardzo nietrwały jak na przykład wymieszana woda z olejem. W celu utrwalenia emulsji (połączenia się niemieszalnych składników) stosuje się emulgator, którego rolę w tym przypadku spełnia lecytyna. 

Kiedy określamy produkt liposomalny mianem emulsji oznacza to, iż składniki odżywcze są jedynie wymieszane z niewielką ilością fosfolipidów lub lecytyny i wody. Występuje tam bardzo niewiele liposomów jeśli w ogóle jakieś się tam znajdą.

Aby określić jakość produktu liposomalnego istotnym wyznacznikiem jest podana ilość fosfolipidów lub lecytyny w produkcie. Jeśli są one wymienione jako “pozostałe składniki” bez podania konkretnej, wartości liczbowej jest bardzo prawdopodobne, że w produkcie nie ma wystarczająco dużo materiału aby stworzyć liposomy, nawet jeśli proces produkcji przebiegał odpowiednio.


Istnieją na rynku firmy, które decydują się nazwać emulsje suplementami liposomalnymi. Emulsje są łatwe i tanie w produkcj. Trudno jest nam określić, czy naprawdę producenci Ci wierzą w to, że oferują produkt liposomalny i czy jest to poprawne określenie zwykłej emulsji.  

Zagrożenia: tlen, światło i ciepło
Liposomy to idealny nośnik dla składników odżywczych rozpuszczalnych w wodzie, które nie posiadają zdolności biodostępności (wcjhlanianie do wnętrza komórek). Jednak proces tworzenia stabilnych i dobrej jakości liposomów nie jest taki prosty. Liposomy są wrażliwe na czynniki zewnętrzne takie jak ciepło, światło lub tlen. 

Naturalna stabilność (lub niestabilność) fosfolipidów oraz składników odżywczych również odgrywają istotną rolę w ogólnej jakości liposomu. Kluczem do uzyskania doskonałego produktu liposomalnego jest dopracowanie wszystkich wcześniej wymienionych elementów oraz zapewnienie stabilności liposomów przez cały okres przydatności do użycia. 

Jednym ze sposobów zapewnienia produktowi liposomalnemu stabilności jest pakowanie go w pojedyncze dawki. Wiele z produktów, przeanalizowanych na zlecenie firmy LivOn Labs pakowanych było w butelki, słoiczki, kapsułki w butelkach zbiorczych, plastikowe buteleczki etc. Otwarcie butelki w celu zażycia dawki produktu naraża pozostałą część preparatu na działanie ciepła, tlenu i światła doprowadzając do degradacji składników. 

Pakowanie suplementu w saszetki z pojedynczą dawką, jest optymalnym i bezpiecznym rozwiązaniem pozwalającym efektywnie korzystać z produktu przez cały okres jego przydatności do spożycia.

Preparaty Liposomalne
Preparaty Liposomalne